Krzysztof Kozłowski

radca prawny
mediator

Jestem niepoprawnym entuzjastą prawa. Szczególnie bliskie jest mi prawo spadkowe i działkowe (dot. ROD), w których się specjalizuję. Obraną specjalizację uzupełniam kompetencjami z zakresu negocjacji i mediacji. Na co dzień pracuję w Warszawie, lecz wspieram Klientów z całego kraju.
[Więcej >>>]

Chcę podważyć testament

O blogu

Witam Cię serdecznie na moim blogu!

Jeżeli kwestionujesz testament i potrzebujesz odnaleźć się w tej trudnej i całkiem nowej dla Ciebie sytuacji, to świetnie trafiłeś!

Na łamach bloga piszę o wszelkich zagadnieniach związanych z podważaniem testamentu. Zarówno o teorii, jak i praktyce, zdobytej przeze mnie na salach rozpraw i w zaciszu kancelarii, gdzie przy kubku dobrej kawy i otwartym LEX-ie powstają wszystkie kluczowe dla sprawy strategie i pisma procesowe.

Rola kawy bywa przy tym nieoceniona 🙂

Znajdziesz tu artykuły poświęcone poszczególnym rodzajom testamentów, w których wyjaśniam, kiedy są ważnie sporządzone, a kiedy (i jak!) można, a nawet należy je kwestionować. Opisuję specyfikę testamentów zwykłych i szczególnych.

Zwracam także uwagę na różne przyczyny nieważności, które sprawiają, że testament jest nieważny i może zostać skutecznie podważony.

Przyczyny dotyczące spadkodawcy (związane z jego stanem zdrowia, relacją ze spadkobiercami), dotyczące samego testamentu (który może zostać podrobiony lub błędnie sporządzony), ale też będące wynikiem działań spadkobierców i osób trzecich, których czyny nierzadko prowadzą do popełnienia ciężkiego przestępstwa.

W końcu – piszę o tym, jak przygotować się do sprawy spadkowej, co robić (mówić i pisać) w sądzie, i o czym koniecznie pamiętać, gdy sprawa dobiegnie końca.

Mam nadzieję, że znajdziesz na blogu przydatne Ci informacje i będziesz tu zaglądał. A może nawet dasz mi się bliżej poznać, korzystając z moich usług.

Kto wie 🙂

Tymczasem, miłej lektury!

PS Jeżeli chcesz wiedzieć, skąd się wziął pomysł na tego bloga i dlaczego piszę o podważaniu testamentów zamiast o ich prawidłowym sporządzaniu – zajrzyj tutaj.